Воронов і партнери © 2015 Privacy policy 

Швидкий доступ

Цінність юридичної компанії

Ми цінуємо час і кошти наших клієнтів та намагаємося бути найефективнішими.

 

З повагою, команда юридичної компанії «Воронов і партнери».

Контакти:

Телефони: (050) 882 01 71

    вулиця Заньковецької, 4,

    оф. 3, Київ, 02000

БУДЬТЕ НА ЗВ'ЯЗКУ!

В наших соціальних мережах ми даємо цікаві поради з власного досвіду.

Слідкуйте за нами!

Майбутні зміни податкового законодавства. Створення фінансової поліції, особистий електронний кабінет платника податків, на що слід чекати бізнесу.

09 серпня відбулося чергове засідання робочої групи Мінфіну щодо реформування податкової галузі під керівництвом міністра фінансів Олександра Данилюка, за участі народних депутатів України, представників бізнесу та громадськості.

На засіданні були анонсовані останні зміни, які планується внести до Податкового кодексу України. Основними новелами проекту стали:

Ліквідація податкової міліції та створення фінансової поліції, яка буде підпорядковуватись Міністерству фінансів. Дана ініціатива стала логічним продовженням реформи правоохоронних органів, що була розпочата в 2015 році.

Створюється новий суб’єкт оподаткування - “Фізична особа, що займається підприємницькою діяльність без реєстрації  підприємцем”. Податок на прибуток фізичних осіб в такому випадку буде становити 10% від мінімальної заробітної плати. Підприємці зможуть скористатись цією податковою ставкою, якщо загальний річний прибуток підприємця не буде перевищувати 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Проектом планується переведення усієї методології на Мінфін (порядок адміністрування податків, бюджетного відшкодування ПДВ, процесу технічного супроводження баз даних, порядок обліку платників податків).

Скасовується солідарна відповідальність, яка за роки існування стала інструментом зловживання посадових осіб податкової та викликала велику кількість критики з боку підприємців. Тепер відповідальність буде конкретизованою та не буде торкатись контрагентів.

Податкові канікули до 31 грудня 2021 року. Окремої уваги заслуговує пропозиція Мінфіну звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств, загальний річний прибуток яких не перевищує 3 млн. гривень. Підприємці, які зможуть скористуватися податковими канікулами, повинні будуть відповідати наступним критеріям:

1. Утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

2. Діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років), щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;

3. Які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила до 50 осіб.

Електронний кабінет платника податків. Впровадження цифрових технологій в систему взаємодії податкової з платником податків стало трендом десятиріччя в цілому світі, як показує практика така модернізація позитивно прижилася в багатьох країнах світу.

Підсумовуючи, слід зазначити, що в цілому картина змінюється на краще, проте потребує більш рішучих змін. В першу чергу - це поступове зменшення податкового навантаження та очищення податкових органів від корумпованих елементів.  

 

Автор – керуючий партнер Воронов Роман